Tattoo/püsimeik: rõhutada eeliseid, varjata puudusi

Püsimeik ehk tattoo on pigmendi viimine derma pindmistesse kihtidesse. Selleks kasutatakse aparaate ja ühekorranõelu (moodulid), mis võimaldavad viia värvaine 0,3 – 0,9 mm sügavusele. Nõela torke sügavus sõltub töödeldava piirkonna naha paksusest. Teatud määral sõltub sellest ka efekti kestus.

Püsimeigi põhiaine on pigment, värvikomponent, mida sünteesitakse laborites glütseriini või sorbitooli baasil. Pigment koosneb põhiainest (kõige sagedamini on see naturaalne looduslik värvaine: tahm, umbra, senna, ooker, ultramariin) ja alusest.

Üks ja sama pigment võib anda erineva värvusefekti, olenevalt naha fototüübist, seetõttu tuleb pigmenti väga hoolikalt valida. Ka toimivad iga inimese immuunsüsteemi rakud erinevalt: aktiivsemad fagotsüüdid viivad pigmendi nagu mis tahes võõrkeha NAHAST intensiivsemalt välja ja seetõttu pleegib püsimeik kiiremini kui muidu. Need, kelle fagotsüüdid „suhtuvad“ värvainesse rahulikult, saavad kindlad olla pikaajalisemale ja püsivamale tulemusele.
Pigmenti lagundavad ka UV-kiired, seetõttu tuleb solaariumi kundedel ja otseste päikesekiirte all päevitajatel tihedamini püsimeiki uuendada.

TATTOO´ VÄRVAINED LIIGITATAKSE ALUSE KOOSTISE JÄRGI NII:

  1. Glütseriini alusel valmistatud (peetakse kõige paremaks). See alus koosneb enamjaolt rasvakomponendist (glütseriin) ning piiritusest ja veest. Selliste värvainete eelised on füsioloogilisus, hüpoallergilisus ning tänu konsistentsusele püsivad kudedes hästi. Praegu töötavad kõik uued Saksamaal toodetud püsimeigiaparaadid ainult glütseriini alusel tehtud pigmendiga.
  2. • Sorbitooli alusel valmistatud värvained on vedelama konsistentsiga. Sellise pigmendi kasutamisel on suur tõenäosus, et kui protseduuri teeb kogenematu spetsialist, võib see dermas laiali valguda ja tekib ebaühtlane kontuur. Pigmente, mis kipuvad laiali valguma, kasutatakse ainult koos teiste, paksemate pigmentidega

Erineval alusel valmistatud pigmente ei soovitata omavahel segada, kuna lõpptulemus võib olla ettearvamatu.

PÜSIMEIGI PIGMENTIDELE ON KEHTESTATUD TEATUD KVALITEEDISTANDARD:

  1. Toksilise efekti, nii kohaliku kui üldise, puudumine. Preparaadil ei tohi olla kantserogeenset toimet isegi mitmekordsel kasutamisel
  2. Kõikide värvainete happelisuse ja aluselisuse näitajad peavad vastama füsioloogilisele normile, muidu kutsub see esile äratõukereaktsiooni
  3. Pigment peab olema homogeenne, ühtlane
  4. Kõik värvained peavad olema UV-kiirtele vastupidavad
  5. Pigment ei tohi sisaldada kõrvalaineid, lisandeid ega lõhnaaineid

TATTOO-PROTSEDUURI ETAPILISUS:

Enne protseduuri algust konsulteerib patsient kosmetoloogiga, koos koostatakse püsimeigi lõpptulemuse mudel. Meister valib individuaalselt pigmendi värvi kooskõlas naha tüübi ja värvusega, arvestades kliendi soove. Mõnikord kasutatakse mõnda pigmenditooni puhtalt, vahel saavutatakse tulemus mitme tooni segamisel. See sõltub konkreetsest pigmendisarjast ja spetsialisti kogemusest.

Tattoo´d võib teha ainult spetsialiseeritud keskuses ja professionaalsete seadmetega. Selle protseduuri jaoks kasutatakse ainult ühekorranõelu ja värvi segamiseks ühekorranõusid. Püsimeigi nõelad on enamasti siledad, see võimaldab värvaine täpselt naha alla suunata ning võib patsiendile põhjustada vaid minimaalse ebamugavustunde. Kui meister töötab tätoveerimisaparaadiga, kasutatakse põhiliselt tekstureeritud nõelu, mis võimaldavad suuremat pigmendikogust ühe torkega kudedesse viia, kuid nendega on palju keerulisem töötada. On olemas ka nõelu, mis on omavahel male järjekorras kokku joodetud. See võimaldab värvi kergelt varjustada, teha meiki loomulikumaks. Tätoveeringu tegemisel kasutatakse sellist tehnikat juba ammu.

Kuna tattoo on invasiivne protseduur, siis peab seda tegema anesteesiaga. Kosmetoloogias kasutatakse mitmesugust kohalikku tuimastust: anesteetikume sisaldavate geelide ja kreemide pealekandmine, limaskestade niisutamine vedelate lahuste või aerosoolidega, samuti infiltratsioonanesteesia süstidena. Kindlaks tuleb teha, kuidas patsient talub tuimastavaid preparaate, kas tal pole minevikus olnud nende kasutamisele reaktsioone.

PÜSIMEIK: FOTOD ENNE JA PÄRAST

Üldiselt püüavad oma töösse tõsiselt suhtuvad meistrid patsiente pildistada enne tattoo-protseduuri, pliiatsiga joonistamise protsessis ja kohe pärast protseduuri ning fikseerivad ka lõpliku tulemuse. See aitab vältida arusaamatusi ja valida täpselt sellise kuju, mis aitaks välimust parandada. Foto on ka dokument, kui patsient pole tulemusega rahul, ja õnnestunud tulemuse korral saab seda kasutada meistri töö illustreerimiseks.

TATTOO: TAGAJÄRJED

Pärast seanssi hoiatatakse patsienti selle eest, et 2-3 päeva jooksul võib pigmendi sisse viimise piirkonnas näha kerget punetust, kuivust ja kestendust. Kuni kolm päeva võib olla ka turse ja silmalaugudel ning huultel veel eriti tugevalt. Püsimeigi tegemine huulte piirkonda põhjustab herpese ägenemist, seetõttu soovitatakse herpese infektsiooni korral teha viirusevastast ravi selliste tablettidega kui atsikloviir, valtreks.

Esimestel päevadel pärast värvaine sisseviimist näeb töödeldav piirkond välja oodatust palju intensiivsem. Naha alla „sisenemise“ protsessis muutub pigment vähehaaval heledamaks.

Paranemisperiood kestab umbes nädala, selle ajaga nahk taastub, kaob kestendus. Alles neljanda nädala lõpuks saab püsimeigi efektiivsust reaalselt hinnata, sest sel ajal väheneb värvi intensiivsus, meik omandab loomuliku välimuse.

PIGMENTATSIOONIPROTSEDUURI TULEMUSTE HINDAMINE:

Sellest, kuidas pigment lõplikult nahal välja näeb, saab rääkida alles 4 nädala pärast ehk kuu aega pärast protseduuri. Üldiselt on vaja teha niinimetatud korrektsiooni, mis pole puuduste kõrvaldamise protseduur, vaid teine vajalik etapp, mille käigus kinnistatakse pigmendi tihedus kudedes. Korrektsioon kujutab endast kordusprotseduuri, mille tulemusena pigment kinnistatakse lõplikult nahka nii, et see rõõmustab teid pika aja jooksul. Mõnikord (harva), kui juba esimesel korral on saavutatud vajalik tihedus, pole korrektsioon vajalik.
Korrektsiooni käigus saab muuta värvitooni ja tattoo´ kuju, kui esimese protseduuri tulemus ei vasta veel täielikult kliendi ootustele.

KULMUDE PÜSIMEIK

Eksisteerib kaks põhilist kulmude pigmenteerimise metoodikat. Kulmukarvameetod – karvade imiteerimine. Kulmude nahale tehakse jooned, mis meenutavad karvakesi, mille tulemusena luuakse tihedama kulmukaare mulje. See metoodika sobib ideaalselt neile, kellel karvafolliikulid paiknevad kulmudel hõredalt. Hajutamise tehnikat kasutatakse tihedamini kui karvametoodikat, kuna selle abil saab korrigeerida kulmujoont ja luua kerge meigi efekti. Kulmu-tattoo kindlustab suurepärase tulemuse, kui see on tehtud maitsekalt. Protseduuri käigus kõrvaldatakse paljud kulmukaare defektid. Selle tulemusena muutub nägu orgaanilisemaks, ilmekamaks ja hoolitsetumaks. Eakamad naised näevad nooremad välja. Peab märkima, et kulmude püsimeigi puhul ei kasutata kunagi külma musta tooni, sest see annab sinaka varjundi. Seetõttu ei tasu eksperimenteerida ja nõustuda sellise variandiga. Kulmud peavad pärast protseduuri välja nägema loomulikud ja sümmeetrilised. Tumedamate kulmude jaoks on olemas tumeruuge, moka ja tumepruun toon, millele vahel lisatakse veidike sooja musta tooni.

HUULTE PÜSIMEIK

Selline protseduur teeb huulekontuuri ühtlaseks ja teravaks, mille tulemusena näeb naine noorem välja. Pärast seanssi tekib suurenenud ehk pruntis huulte efekt – see variant sobib neile, kellel on peenikesed huuled. Võib teha nii hajutatud püsimeiki kui ka ilma hajutamiseta. Esimesel juhul taastub täielikult loomulik toon, teisel juhul rõhutatakse vaid kontuuri. Variante tuleb valida individuaalselt.

SILMADE PÜSIMEIK

See protseduur võimaldab korrigeerida silma kuju: liiga laiad või kitsad, asümmeetrilised või ilmetud silmad. Laugude tattoo´ puhul tehakse terav või hajutatud joon ülalaule või alalaule ripsmejuurte juurde. Nii saab rõhutada silmade loomulikku ilu ja ilmekust pikaks ajaks. Laugude püsimeiki saab kasutada lainerijoone efekti loomiseks ja alalau sisekontuuri värvimiseks. Sellise meigi peale võib teha dekoratiivkosmeetikat, mis rõhutab loodud kontuuride ilu veelgi enam.

MEDITSIINILINE MASKEERING

Ei tasu unustada, et püsimeiki kasutatakse ka nahadefektide varjamiseks meditsiinilistel näidustustel – armid, piimanäärme areolaarse piirkonna taastamiseks pärast operatsiooni. Varjatakse ka ebakvaliteetselt tehtud tattoo´ defekte eri piirkondades, kui laserravi on olnud ebaefektiivne või vastunäidustatud.

TATTOO: ARVAMUSED JA HINNAD

Tuleb märkida, et positiivsed ja negatiivsed arvamused on jagunenud täpselt pooleks: statistika kohaselt on enim rahulolematud need patsiendid, kes on pöördunud mittespetsialiseeritud keskustesse, kuna seal on madalamad hinnad, ja jätnud arvesse võtmata meistri professionaalsust. Mõnel neist on tekkinud infektsioonid, kuid enamikul on vale värvaine valiku tõttu meigi toon muutunud ebaloomulikuks. Ülejäänud naised on selle protseduuri tulemusega täiesti rahul.

————————–
Allikas  cosmetologinfo.ru