Kõik mida pead teadma püsimeigist

Praegusel stressi ning kiirustamise ajal on naise igivana püüdlemine ilu poole sama suur kui oli muinasajal. Meie unistus on välja näha hoolitsetud ja stiilsed igas kohas ja igal ajal.

Need, kes otsustavad püsimeigi kasuks, teevad oma unistuse teoks. Püsimeigi protseduuril kantakse värvaine spetsiaalse aparaadi peenimate nõeltega nahka mitte sügavamalt kui 1 mm, s.o epidermisesse, mistõttu värvipigment aja jooksul naha uuenemise käigus tuhmub, kuni hajub lõplikult, mis annab kliendile võimaluse seda uuendada perioodiliselt vastavalt oma soovile.

Püsimeik (ehk tattoo-meik) – see on huulte, kulmude, laugude värvikorrigeerimismeetod, tänu millele on võimalik nahka traumeerimata luua soovitud näojooni. Antud protseduur on laialt reklaamitud kosmeetikateenuste turul ning paljud kosmetoloogias ilmuvaid uudiseid jälgivad naised sooviksid küll selles valdkonnas leida professionaalse tegija, kuid kahjuks on siiani veel küllaltki palju nõuetele mittevastaval viisil teostatud püsimeigi protseduure – hajutatud ning laiali tõmmatud joonedlaugudel, valesti tehtud huulte kontuurid ning kulmude värvi muutused. Kõik see toimub antud valdkonna meistrite oskuste madala taseme tõttu.

Kellele sobib püsimeik, kui:

 • Teil on loodusest päritud heledad ripsmed, kulmud ning huuled;
 • Te olete aktiivne inimene, käite tihti ujulas, palju reisite või tegelete spordiga;
 • Te olete väga hõivatud daam ning Teile on kallis iga säästetud minut;
 • Te tahate parandada näo märgatavat asümmeetriat või ealisi muutusi;
 • Te olete see, kes püüdleb täiuslikkuse poole ning tahab eluga sammu pidada!

Tattoo-meik on ülitäpne, peen töö. Raskeim ja tähtsaim moment püsimeigi protseduuris on õige värvaine sissekandmise tehnika, mis hõlmab värvipigmendi sissekandmise vajalikku sügavust, joonte ideaalset laadi ning värvaine nahale kinnitumise ühtlust. Seepärast on püsimeigi spetsialisti õige valik väga tähtis. Usaldada oma nägu võib ainult osavate käte ning hea maitsega meistrile.

Vastunäidustused püsimeigile:
kalduvus keloidarmide tekkele, kasvajad, hepatiit (kõik vormid), HIV, põletikulised reaktsioonid nahal (psoriaas jne).

Nakatumise vältimiseks, haavade kiire paranemise ja ootustele vastava tulemuse tagamiseks on 7–10 päeva jooksul pärast püsimeigi protseduuri keelatud:

 • igasugused termoprotseduurid – saun, massaaž, solaarium, soojendused;
 • ujumine;
 • kasutada haava kinnikasvamist soodustavaid vahendeid, mis erinevad püsimeigi spetsialisti poolt soovitatutest

Püsimeik püsib mitme aasta vältel sõltuvalt naha eripärasustest, samuti valitud värvist ning värvipigmendi kontsentratsioonist.

3 nädala möödumisel pärast protseduuri on soovitatav teha korrigeerimine ehk kordusprotseduur. Paljud kliendid arvavad ekslikult, et lõplik hea tulemus on võimalik saada kohe pärast 1 seanssi. Kahjuks vajab 98% püsimeigi protseduuridest korrigeerimist – see on tingitud esmajärjekorras sellest, et värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle epidermisesse fikseerumise protsent on igaühel erinev – kinnikasvamise jooksul tõrjutakse esialgsest värvist välja 20–60%. Suure tähtsusega on rehabilitatsiooniperiood: kas järgitakse püsimeigi spetsialisti soovitusi ja nõudeid või mitte – see jääb iga kliendi südametunnistusele. Selleks, et hiljem nautida ilusat ning korralikku püsimeiki, peate olema valmis teatud aja- ning rahakuludeks – vaid nii saab tagatud hea tulemus.

KUI TE OLETE OTSUSTANUD PÜSIMEIGI KASUKS:

Püsimeik – see on kosmeetikateenus, mille abil saab luua või täita kulmujoont, teha silmad väljendusrikkamaks, huuled aga – seksikamaks. Seda kõike saate nautida ööpäevaringselt, kasutamata või peaaegu kasutamata dekoratiivkosmeetikat.

Kõlab päris köitvalt, eks ole? Peaaegu iga naine vastab sellele küsimusele jaatavalt. Sel põhjusel pakub seda teenust üha rohkem kosmeetikakeskuseid ning ilusalonge.

Kahjuks on selle oivalise protseduuriga „õnnelikuks tehtud“ naiste hulgas rohkesti neid, kes on kahetsenud omal ajal mõtlematult vastuvõetud otsust.

Mida suurem arv ilusalonge pakub püsimeigi teenust, seda suurem on kahju selle teenuse ebaprofessionaalsest teostamisest. Asi on jõudnud isegi selleni, et ebakorrektselt teostatud tööde parandus- ja eemaldustehnoloogiad on praegu palju nõutavamad. Ei saa ükskõikseks jääda, vaadates rikutud nägusid, mida tegid hädaspetsialistid, kellel kas lihtsalt puudub sünnipärane anne püsimeigi tegemiseks või kellel ei ole vastavat haridust või kes teeb püsimeiki juhuslikult, selle asemel, et spetsialiseeruda sellele peenele ja keerulisele kunstile.

Tõepoolest, püsimeik ei ole lihtsalt kosmeetiline protseduur, vaid ka kunst, arvestades nii kunstilisust kui ka nippide ja nüansside suurt arvu, mida tuleb teada kliendi eripärasuste arvestamiseks ning väärika tulemuse saavutamiseks.

Kallid daamid, püsimeigi protseduur on põhimõtteliselt eksklusiivne teenus, mis kunagi ei saa olla sama massiline nagu näiteks talutava kvaliteediga maniküüri teenus.

Tänu mitmeaastasele kogemusele ning vigaste tööde tekkimise põhjuste analüüsile pean õigeks anda praktilisi nõuandeid tegutsevatele ning tulevastele meistritele. Kõigepealt püüan kokku viia vastavad soovitused ning anda vajalikku informatsiooni naistele, kellest võivad saada minu kliendid:

 1. Uurige kogu olemasolevat informatsiooni/kirjandust püsimeigi kohta. Pöörake tähelepanu mitte reklaam-, vaid infomaterjalidele. Te peate endale mitte üksnes meistri valima, vaid ka aru saama, mis on dermapigmenteerimine ning mida sellest protseduurist oodata. Teie põhjalik informeeritus takistab ebakvaliteetse teenuse ostmist.
 2. Olge valmis selleks, et leiate vastuolusid erinevate autorite materjalides. Kahjuks levib massiteabevahendites rohkesti kas turundusspetsialistide või kaubandusmänedžeride või kehva ettevalmistuse saanud meistrite koostatud materjale.
 3. Tehke endale selgeks, et püsimeik eeldab enamasti vähemalt kahe protseduuri läbiviimist.
 4. Erinevatel inimestel hajub püsimeik erineva kiirusega individuaalse reaktsiooni tõttu värvainele.
 5. Ajavahemikud Teie püsimeigi kvaliteedi tagamiseks vajalike protseduuride vahel on reeglina 1–3 aastat. Sel põhjusel oleks, pehmelt öeldes, ebakorrektne väita, et püsimeik püsib MUUTUSTETA 5 aastat. Teil jääb vaid teha vastavad järeldused sellist infot jagavate meistrite kvalifikatsiooni taseme kohta.
 6. Olge hoolikad ning väiklaselt täpsed meistri valimisel, muidu võivad sellise mõtlematu sammu tagajärjed Teie näol püsida aastaid või sunnivad Teid kulutuma palju raha- ja ajaressursse parandusprotseduuridele. Kahjuks juhtub olema ka parandamatuid vigu, sealhulgas armid, mis on tekkinud kas ebaprofessionaalse seadme kasutamise või isegi kaasaegsema, delikaatset ning traumaatilist naha kohtlemist võimaldava seadme ebaprofessionaalse kasutamise tagajärjel.
 7. Baltikumis töötavad siiani sajad, kui mitte tuhanded meistrid Tais, Hiinas ja sarnastes maades toodetud primitiivsete aparaatidega. Hea kvaliteediga püsimeiki selliste nahka traumeerivate „pastakatega“ ei ole võimalik saada. Kui meister väidab ikkagi vastupidist, tähendab see, et meister ei tea, mis on kvaliteet ega saa aru mikropigmenteerimisel nahas toimuvate protsesside olemusest.
 8. Olulise tähtsusega on püsimeigi eduka tulemuse tagamiseks õige protseduurijärgne hooldus. Ebakorrektselt valitud/tehtav hooldus tekitab kas värvipigmendi eemaldumise kinnikasvamise jooksul, aidates immuunsusel lahti saada värvainest kui võõrkehast, või kiire kinnikasvamise naha armistumise kaudu, mis samuti ei ole soovitatav.
 9. Tulevase püsimeigi eskiisi (selle geomeetrilised parameetrid) peab teadlikult kinnitama klient ise. Edaspidi jääb püsimeik nahal valitud alale elu jooksul püsima. On võimalik, et täielikult ei tule püsimeik kunagi ära. On küll võimalik korrigeerimisprotseduurides teha värvitooni muutusi, kuid ei maksa tühja loota, et püsimeik kaob iseenesest ära 3–5 aasta pärast, s.t juhul, kui Te mõtlematult lasite teha pika ja laia lainerijoone laugudel ning hiljem see Teile enam ei meeldinud, siis tehtud püsimeiki parandada on väga keeruline.
 10. Teid rahuldava värvipigmendi valiku eest vastutab täies mahus meister.
 11. Püsimeik on eelkõige just meik. Kui meister reklaamib end arst-kosmetoloogina, dermatoloogina, kuid sealjuures ta ei ole meikija, siis ta dermapigmenteerimist teha ei tohi. Püsimeik ei ole meditsiiniteenus selle otstarbe ega selle aparatuuri poolest ega praegu kehtivate seaduste järgi. Samas ei välista see olukorda, kus meikijal on lisaks ka meditsiiniharidus, see on vaid kasuks!
 12. Valides meistrit, peate valima spetsialisti, kes hakkab Teie kui püsikliendi kallal pidevalt tööd tegema. Sel põhjusel ärge kunagi tehke protseduuri „külalisstaari“ juures, keda Te hiljem ei suuda leidagi. Ärge tehke püsimeigi protseduuri spetsialisti juures, kes „jookseb“ oma aparaadiga ühest salongist teise, tehes tööd eelneva registreerimise alusel. Tõeline professionaal töötab ühes salongis nõuetekohaselt varustatud ja seadmestatud töökohal.
 13. On mõistetav, et Teie esimene visiit meistri juurde kujutab endast konsultatsiooni kõigi protseduuriga seotud nüansside väljaselgitamise, eskiisi väljatöötamise ning igast vaatekohast sobiliku protseduuri tegemise päeva valimisega.

Kokkuvõttes tahan öelda, et mikrodermapigmenteerimine on imekaunis asi vaid paljudest tingimustest kinnipidamisel.

Kallid daamid, ärge tehke oma otsust kibekiirelt, ärge valige salongi või meistrit põhimõtete „täna või mitte kunagi“ või „igal pool on samamoodi, erineb ainult hind“ järgi.

Kui Te tõepoolest endale head soovite ning teete Teie välimust puudutava läbimõeldud ja põhjaliku otsuse, siis saate kätte soovitud tulemuse, nimelt: hingerahu ning aja- ja rahasäästu tingimustest olenemata.

Meie, meistrid-professionaalid, hoolitseme aga selle eest, et Teist saaks meie oskuste ja kunsti reklaam.